1 Ornecko Grunwaldzka Wodno Ratownicza Drużyna Wielopoziomowa "AKWARIUM" im. Andrzeja "Morro" Romockiego działa od 01 Styczeń 1996. Obecnie funkcje Drużynowego w tej Drużynie pełni Marta Glińska.

Miejsce zbiórek: Liceum Ogólnokształcące w Ornecie
Czas: piątek, 15:30

Zrzeszamy młodzież i dzieci powyżej 10 roku życia. Jesteśmy grupą, która mimo rozbieżności wiekowej potrafi się świetnie dogadać. Nie straszne nam zła pogoda czy przeciwności losu - zawsze pozytywni brniemy do przodu. Przy prawie całkiem odnowionym i odmłodzonym składzie staramy się zagłębiać
w tajniki wiedzy harcerskiej - oczywiście świetnie się przy tym bawiąc. Na zbiórkach nie boimy się ubrudzić czy to malując na twarzach barwy wojenne czy to ucząc się poprawnego ustawiania ogniska i gotowania herbaty z igieł czy może ustawiając szałas. W niedalekiej przyszłości planujemy zająć się naszą specjalnością czyli ratownictwem i pierwszą pomocą pod każdą postacią.