Festyn z okazji Dnia Dziecka w SP3

Autor: Mateusz Zieliński Data opublikowania: 2016.06.01

Dnia 1 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 imienia Ignacego Krasickiego odbył się festyn z okazji święta wszystkich dzieci.

Oprócz tanecznych pokazów czy też możliwości skorzystania z profesjonalnego sprzętu strażackiego, nie zabrakło tam również Naszych Lidzbarskich harcerzy. Mogliśmy tam spotkać druhów z "Lazaronu" oraz działającej od niedawna drużyny Michała Kabały - 23 "Aquilla". Zobaczyliśmy chłopaków w rolach instruktorów prężnie napinających cięciwę łuku czy też na stanowiskach pierwszej pomocy (maksyma na dziś; dobry ratownik - żywy ratownik!). Na boisku inicjatywę przejęły dziewczyny z 66 DH "Nelki" prezentując jak dobrze się można bawić przy użyciu dwóch koców, piłki i kilku zgranych par rąk. Na festynie można było również powalczyć nieco z płachtą animacyjną czy też popuszczać ogromne bańki mydlane. Jak to na takich wydarzeniach zwykle bywa - zwieńczeniem zmagań w dniu dzisiejszym była pyszna grochówka.

Wszyscy bawili się świetnie również za sprawą pogody, która dopisywała przez cały czas trwania imprezy.